Dlaczego chemia niemiecka jest tak popularna w Polsce?

Dlaczego chemia niemiecka jest tak popularna w Polsce?

Dlaczego chemia niemiecka jest tak popularna w Polsce?

Popularność chemii niemieckiej w Polsce wcale nie ulega zmniejszeniu, a wręcz przeciwnie – powstaje coraz więcej sklepów, które oferują środki czystości pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów.

Chemię z Niemiec dostać możemy naprawdę wszędzie – w małych sklepach osiedlowych, bardziej „ekskluzywnych” sklepach w galeriach handlowych, na Allegro, w dużej ilości sklepów internetowych czy wreszcie dużych sieciach sprzedaży. Jest też w czym wybierać!

Jeśli ktoś chce kupić niemiecki proszek do prania, tabletki do zmywarki czy płyn do płukania z pewnością nie będzie miał z tym problemu. Jakie są przyczyny tak wielkiej popularności niemieckiej chemii?

Niemiecka chemia bardziej skuteczna?

Bardzo duża część ludzi kupujących chemię z Niemiec twierdzi, że te produkty są po prostu lepsze, bardziej skuteczne. Producenci środków czystości z kolei tłumaczą, że te różnice wynikają z różnych preferencji u konsumentów w konkretnych krajach. W Internecie można zauważyć bardzo dużą ilość testów, które kończą się zupełnie innymi wynikami – jedne udowadniają nam, że chemia z Niemiec jest dużo bardziej skuteczna, inne przeciwnie – sugerują, że np. polskie produkty piorą nawet lepiej niż niemieckie, ale z kolei bardziej niszczą ubrania. Gdzie leży prawda? Pewnie jak zwykle po środku. Poza tym należy dodać, że efektywność zależy przede wszystkim do konkretnej marki, o czym bardzo duża liczba osób toczących ten długi spór, czasami wydaje się zapominać.

Cena produktów oraz ich wydajność.

W tym sporze bardzo ważną kwestią jest cena porównywanych produktów oraz ich wydajność. Tę sprawę dużo łatwiej jest rozwiązać, przynajmniej w przypadku takich produktów jak proszki do prania – niemieckie produkty są bardziej skoncentrowane, a przez to wydajniejsze. Według niektórych porównań, przeciętna pani domu może zaoszczędzić na praniu nawet 30% używając niemieckiego proszku. Mimo, że często płaci się więcej za podobną gramaturę, to po przeliczeniu może okazać się, że koszt prania jest sporo niższy, kiedy użyjemy niemieckiego odpowiednika. Jednak i tutaj wszystko zależy od konkretnego przypadku.

Niemieckie bardziej ekologiczne?

Trzecią, również dość często podnoszoną kwestią jest większa ekologiczność niemieckich produktów, w tym proszków. Ich zwolennicy wskazują, że proszki w Niemczech nie mogą zawierać szkodliwych dla środowiska fosforanów, podczas gdy ich używanie w Polsce jest cały czas dozwolone. Często wskazuje się również, że produkty niemieckie (tutaj chodzi zwłaszcza o te do prania: proszki, żele, kapsułki czy płyny do płukania) dużo rzadziej powodują uczelnie z powodu swojego składu.

Bądź świadomym konsumentem!

Podsumowując, należy być jak najbardziej świadomym konsumentem. Sam fakt, że dany proszek czy żel do prania jest z Niemiec, nie koniecznie musi oznaczać, że jest skuteczny, wydajny oraz lepszy od tego, który przeznaczony jest na rynek polski. Każdy powinien dokonać samodzielnie wyboru opierając się m.in.: na opiniach bliskich, rekomendacjach znalezionych w Internecie czy przede wszystkim na własnym doświadczeniu. Warto jest również sprawdzić informacje umieszczone na samym produkcie m.in. jego dozowanie (liczy się przecież ilość prań jaką możemy wykonać danym środkiem, a nie jego waga czy pojemność).

Nie ma co popadać w skrajne uwielbienie niemieckich środków czystości, ale z drugiej strony, przy tak olbrzymiej ich dostępności oraz popularności, warto rozważyć ich stosowanie.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Dlaczego chemia niemiecka jest tak popularna w Polsce?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s