Proszek, kapsułki czy żel do prania? Co się bardziej opłaca?

Proszek, kapsułki czy żel do prania? Co się bardziej opłaca?

Proszek, kapsułki czy żel do prania? Co się bardziej opłaca?

W ostatnich dniach na różnego rodzaju forach internetowych natrafiliśmy na szereg dyskusji dotyczących różnego rodzaju środków piorących. Jest tego mnóstwo – proszki, żele i płyny, kapsułki czy jeszcze innego rodzaju środki (np. orzechy piorące), które mają zapewnić najlepszą skuteczność oraz wydajność. Do tego dodajmy dziesiątki różnych marek i mętlik w głowie gotowy..

Dzisiaj nie będziemy rozwodzić się nad tym, który z wymienionych środków jest bardziej skuteczny, poręczny czy wydajny. Chcielibyśmy jedynie porównać, na podstawie kilku marek, cenę poszczególnych środków czystości w przeliczeniu na jedno pranie. Czy tradycyjny proszek do prania może ustąpić pod kątem cenowym mniej tradycyjnym środkom czystości?

Chcielibyśmy przyjrzeć się 3 bardzo popularnym markom, które znamy z telewizji oraz nieco mniej popularnej marce Waschkonig (a to z tego względu, że pisaliśmy o niej wcześniej w naszym dziale Polecane produkty). W trzech przypadkach wzięliśmy pod uwagę ceny, które oferuje jeden z popularnych sklepów internetowych (poza promocją) – sklep ten miał korzystne ceny jeżeli chodzi o wybrane produkty biorąc pod uwagę popularną porównywarkę cen. W kontekście marki Waschkonig musieliśmy sprawdzić ceny, które były dostępne w innym sklepie (nie udało nam się znaleźć wszystkich produktów razem).

Jeżeli chodzi o pojemności produktów, to wzięliśmy pod uwagę jak największe dostępne produkty w konkretnym sklepie internetowym, bo z reguły one wychodzą najbardziej korzystnie cenowo.

Porównanie środków piorących

Vizir:

Proszek do prania Vizir Color 4,5 kg – 53,92. Jedno pranie: 0,89.

Kapsułki do prania Vizir Go Pods 34 szt. Alpine Fresh 37,27. Jedno pranie: 1,10.

Płyn do prania Vizir 2,6 L Alpine Fresh. Jedno pranie 0,97.

Persil:

Proszek do prania Persil 3,5 kg Color ColdZyme – 47,72. Jedno pranie 0,95.

Kapsułki do prania Persil Expert 30 szt. Color Brightness Formula – 38,57. Jedno pranie: 1,29.

Żel do Prania Persil Expert 2,92 l Color – 38,57. Jedno pranie: 0,96.

Ariel:

Proszek do prania Ariel 3,5 kg Regular Touch of Lenor Fresh – 49,99. Jedno pranie: 1,00.

Kapsułki do prania Ariel 32 szt. Mountain Spring – 39,41. Jedno pranie: 1,23.

Płyn do prania Ariel 2,8 l Mountain Spring – 48,04. Jedno pranie: 1,20.

Waschkonig:

Waschkonig Uniwersalny proszek do prania 7,5 kg – 39,00. Jedno pranie: 0,42.

Waschkonig Kapsułki do prania Universal 18 szt. – 18,00. Jedno pranie: 1,00.

Waschkonig Żel do prania Universal, koncentrat 3 l – 18,00. Jedno prania: 0,21.

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka widać, że proszki są najbardziej ekonomiczne jeżeli chodzi koszt jednego prania. Wyjątek stanowi marka Waschkonig, w której koszt jednego prania w żelu wyniósł jedynie 21 groszy i jest niższy niż koszt prania w proszku.

Warto zauważyć również, że jeżeli chodzi o popularne marki, to cena za jedno pranie oscyluje w okolicach złotówki. W marce Waschkonig jest to sporo mniej. Jedynie kapsułki w przypadku wszystkich marek mają podobną cenę.

Oczywiście porównanie to ma charakter bardzo umowny – być może w przypadku innych sklepów, ceny byłyby ukształtowane w inny sposób. Poza tym, nie tylko cena w przeliczeniu na jedno pranie się liczy. Dla niektórych ważny jest komfort lub oszczędność miejsca, które dają na przykład kapsułki.

Oczywiście zawsze najlepiej jest kupować w promocji, bo wtedy cena za jedno pranie jest jeszcze bardziej korzystna.

A Wy jakie środki piorące preferujecie?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s