Płyn octowy Herr Klee – pogromca kamienia i rdzy

Płyn octowy Herr Klee – pogromca kamienia i rdzy

Płyn octowy Klee - pogromca kamienia i rdzy

Dla wielu z nas czyszczenie kabiny prysznicowej to prawdziwa udręka. Uporczywy osad z twardej wody i mydła czy kurz zalegający w trudno dostępnych miejscach potrafią przyprawić o dreszcze przy domowych porządkach. Czy są na to sprawdzone sposoby? Ostatnimi czasy natrafiliśmy na niedrogi preparat, który może okazać się bardzo przydatny m.in. przy czyszczeniu kabiny prysznicowej.

Na początku jednak zachęcamy do wyrobienia sobie nawyku używania wycieraczki do szyb po zakończonym prysznicu. Na początku wydaje się to bardzo irytujące, ale z czasem można się przyzwyczaić :). Oczywiście nie spowoduje to, że będziemy mogli całkowicie zaniechać czyszczenia kabiny, ale na pewno znacznie ograniczy częstotliwość tej niezbyt przyjemnej czynności.

Czyszczenie kabiny prysznicowej

Jak podkreśla wielu ekspertów szkło w kabinie prysznicowej nie powinno być czyszczone preparatami szorującymi, na przykład mleczkiem, pastą lub proszkiem do prania. Stosując je, można porysować szkło lub je zmatowić.

Często poleca się stosowanie roztworu wody z octem w proporcji 1:1. Niektórzy zalecają, aby przed myciem lekko go podgrzać, co powinno spowodować, że będzie on bardziej skuteczny.

Płyn octowy marki Herr Klee C.G.

Przedstawiany przez nas środek też jest na bazie octu, aczkolwiek zawiera jeszcze inne składniki odpowiedzialne za czyszczenie m.in. kamienia i rdzy. Niemiecki płyn octowy Herr Klee (bo o nim mowa) z powodzeniem usuwa osady z kamienia, mydła, rdzawych plam i innych zanieczyszczeń osadzających się na kabinach prysznicowych czy armaturze sanitarnej.

Płyn octowy Klee

Wystarczyło polać płyn na powierzchnię oraz rozprowadzić. Następnie odczekać kilka minut, wyszorować (tutaj oczywiście w zależności od tego, jaki jest poziom zabrudzeń, jednak nie da się uniknąć odrobiny wysiłku przy tej czynności) oraz zmyć. Na naszym przykładzie możemy stwierdzić, że płyn poradził sobie bardzo dobrze z tematem (wcześniej zdarzało nam się używać roztworu wody z octem i miał on mimo wszystko dużo gorszą skuteczność). Do tego płyn nadaje blask czyszczonym powierzchniom.

Przyrządy do czyszczenia kabiny

Oprócz samego preparatu, należy także zwrócić uwagę na przyrządy, którymi czyścimy kabinę. Pamiętajcie, że nie używajmy szczoteczek ani gąbek zmywakowych, które mają delikatne właściwości ścierne. Znacznie lepsze będą delikatne bawełniane ściereczki, które nie rysują powierzchni szyby oraz efektywnie usuwają brud.

Płyn Herr Klee testowaliśmy również w odniesieniu do armatury sanitarnej – wyczyściliśmy nim krany, słuchawkę prysznicową oraz muszlę klozetową. We wszystkich przypadkach sprawdził się bardzo dobrze.

No i teraz najważniejsze – cena produktu to około 6 złotych. Biorąc pod uwagę, że nie trzeba wcale używać go dużo oraz tego typu porządki wykonujemy raz na jakiś czas, to butelka litrowa wystarczy na bardzo długi czas.

Jedyny minus – zapach

Jedyny minus, którego niestety nie sposób ominąć, to zapach. Produkt jest na bazie octu, więc nie sposób żeby zostawiał przyjemną cytrynową mgiełkę.. No ale wystarczy trochę przewietrzyć i po zapachu nie ma ani śladu.

Podsumowując, z całym przekonaniem polecamy ten produkt!

Jedna myśl w temacie “Płyn octowy Herr Klee – pogromca kamienia i rdzy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s